Pro slevu -200,- Kč vložte kod LETO22 do prvního kroku v objednávce. (Platí pro objednávky minimální hodnoty 1200,- Kč).

Dětský ložní set polštář a přikrývka, kašmír + bavlna, zelený s tygrem

Kód: 003-KAM-29
E x c l u s i v e !
2 200 Kč / sada 1 818,18 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
23.7.2024
Možnosti doručení

Materiál přikrývka: rub 100% bavlna, líc 95% Australské Merino + 5% kašmír; Rozměr: 100 x 135 cm; Barva: oboustranné provedení - rubová strana má základ v zelené barvě. Deka je potištěna pestrobarevnými postavičkami zvířátek (tygr, žába, slon, hroch). Lícová strana je světlounké smetanové barvy. Gramáž:  500 - 550g/m2

Materiál polštář: rub 100% bavlna, líc 95% Australské Merino + 5% kašmír / výplň 100% kuličky Polyesteru; Rozměr: 40 x 60 cm; Barva: oboustranné provedení - rubová strana má základ v zelené barvě. Deka je potištěna pestrobarevnými postavičkami zvířátek (tygr, žába, slon, hroch). Lícová strana je světlounké smetanové barvy. Gramáž:  500 - 550g/m2

Detailní informace

Detailní popis produktu

Roztomilý dětský ložní set v zeleném provedení s veselými zvířátky se skládá z přikrývky o rozměru 100 x 135 cm a polštáře o rozměru 40 x 60 cm.

Oboustranná dětská přikrývka je vyrobena z kombinace dvou druhů materiálů. Rubová strana deky je vyrobena ze 100% bavlny, která má v základu zelenou barvu. Lícová strana je vyrobena z kombinace dvou druhů vln, a to té nejjemnější vlny s označením Australské Merino, které je obohaceno o ještě hebčí vlákna kašmíru. Poměrově tato vlněná přikrývka obsahuje 95% vlny Australské Merino + 5% kašmíru. Díky kombinaci kašmírové vlny a bavlny je možné přikrývku používat celoročně.

Dětská oboustranná přikrývka o rozměru 100x135 cm je doporučena pro použití i pro ty nejmenší děti. Povrch deky je navenek velice jemný a působí uklidňujícím dojmem. Při používání tato přikrývka nekouše ani neškrábe.

Dětský set oboustranná přikrývka včetně polštáře jsou doporučeny pro použití i pro ty nejmenší děti. Zelená strana je potištěna motivem veselých zvířátek. Děti uvítají roztomilého tygra, slůně, žabku a veselého hrocha.

Součástí setu je polštář o rozměru 40 x 60 cm. Polštář se skládá z potahu a vnitřní výplně. Potah polštářku je vyroben ze stejného materiálu jako přikrývka. Ve spodní části je potah polštářku opatřen plastovým zipem. Vnitřní výplň je tak vyjímatelná a potah je díky tomu možné vyprat. Vnitřní výplň polštářku je tvořena Polyesterem.

Kašmír

Unikátnost kašmíru spočívá nejen v kvalitě samotného vlákna získávaného ze srsti kozy kašmírské, ale také ve způsobu zpracování této vlny, jehož postup byl vždy předmětem důsledného utajení všemi, kdo jej znal. Není divu. Na začátku je velmi hrubá a do chuchvalců zapletená kozí srst, na konci například šála z té nejjemnější vlny lehounká a hebká jako pírko. Pro představu, z jedné kozy kašmírské získáte za rok asi 300 a 500 g srsti, přičemž pouhou třetinu z toho tvoří jemná vlákna z podsady. Zbytek jsou nevyužitelná hrubá vlákna, která je třeba odstranit. Vlákna podsady jsou tak tenká, že je potřeba spojovat jich několik dohromady, aby byla vůbec použitelná ve výrobě. Díky tomu můžete narazit na různé hodnoty udávající tloušťku příze kašmírské vlny (obvykle od 2 do 24 vláken).

Klady: vlákno kašmírové vlny je až desetkrát lehčí, než klasická ovčí vlna, je tak jemné, že pro jeho zhutnění se nezřídka používá hedvábí

Zápory: zákazník platí za raritu a náročnost zpracování – za výsledek to ale stojí vždy. I proto se kašmír velmi často používá pouze jako menšinová příměs k jiným vlněným vláknům. Tak se z jeho vlastností může radovat každý.

Kam s ním? Protože se velmi často používá pouze jako příměs, naleznete ho v mnoha druzích oblečení, lůžkovin nebo doplňků vyráběných z vlny.

Australské Merino

Ačkoliv slovo „merino“ má svůj původ ve španělštině, jsou to především ovce chované v Austrálii, které jsou nejlepším zdrojem této velmi kvalitní a bujné ovčí vlny. V čem spočívá výjimečnost australské merino vlny? Její vlákna jsou obzvláště pružná a odolná a přitom jsou tenčí a na dotyk jednoznačně jemnější, než vlákna běžné ovčí vlny. Pyšní se také lepšími antibakteriálními vlastnostmi a díky specifické struktuře povrchu vlákna je mnohem odolnější proti zápachu. Díky tomu lze oblečení z merino vlny rychle vysušit a zápachu zbavit kvalitním vyvětráním. I pro tyto vlastnosti se merino vlna těší velké oblibě při výrobě outdoorového a sportovního oblečení.

Klady: vynikající termoregulační vlastnosti, jemné vlákno, rychle usychá a dobře odolává pachům

Zápory: vlákno není ve srovnání s běžnou ovčí vlnou zdaleka tak pevné a může se poměrně rychle „vytahat“ a oblečení ztrácí tvar, vyšší pořizovací cena

Kam s ní? Oblečení z merino vlny se používá jako tzv. „druhá kůže“. Je to skvělá první vrstva oblečení pro outdoor nebo sport nebo pokud máte problémy s vnitřní termoregulací tělesné teploty. Merino vlna se také díky své jemnosti velmi dobře hodí do dětské postýlky.

Použití: celoroční používání

Balení: Dodáváno v průhledné PVC tašce, aby nedošlo k zašpinění či poškození výrobku. Taška má ve své horní části úchyt pro jednoduchou manipulaci s výrobkem.

Rozměr přikrývky: 100 x 135 cm.

Rozměr polštáře: 40 x 60 cm.

Rozměry balení: 50 x 50 x 20 cm

Hmotnost balení: 1,4 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: PRO DĚTI
Hmotnost: 1.4 kg
Materiál: Kašmír / bavlna
Rozměr: 100 x 135 cm oboustranná
Materiál přikrývka: rub 100% bavlna, líc 95% Australské Merino + 5% kašmír
Rozměr přikrývka: 100 x 135 cm
Materiál polštář: rub 100% bavlna, líc 95% Australské Merino + 5% kašmír / výplň 100% kuličky Polyesteru
Rozměr polštář: 40 x 60 cm
Gramáž: 500 - 550g/m2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Rady a tipy