Fusaky pro děti

Fusaky do kočárku

Roční období je rozhodujícím faktorem při výběru fusaku do kočárku. Pro malá miminka i starší děti je fusak do kočárku nezbytnou „výbavou“, kterou musejí rodiče svému dítku pořídit. Správná volba je závislá minimálně na ročním období a věku dítěte. Jiný typ budete volit pro letní měsíce a jiný typ pro ty zimní. Záleží na použitém materiálu, počtu a druhu vrstev, povrchové úpravě vnější textilie a také na typu zpracování a střihu. Při výběru fusaku je dobré zachovat chladnou hlavu a vybírat tak nějak za pomoci selského rozumu.

baby-4700141_960_720

Jarní fusak

Na jaře bývá hodně proměnlivé počasí, fusak na jaro by měl být nepromokavý a neměl by profouknout. Nemusí být ale tolik teplý jako ten na zimu. Je dobré volit prodyšnou látku, aby se miminko příliš nepotilo. Je to ideální čas pro svěží barvy svrchní vrstvy.

Letní fusak

Na léto není potřeba přímo fusak. Vhodnějším pomocníkem může být lehká zavinovačka, kterou můžete použít i na doma nebo třeba na letní piknik na dece. Jde především o možnost regulovat tělesnou teplotu novorozenců při horším počasí v letních měsících.

Podzimní fusak

Má podobné vlastnosti a plní podobné funkce jako jarní fusak, jenom na podzim většinou k větru přibývají i nižší teploty, proto by měl miminko příjemně zahřát. Nemusí být tak moc huňatý jako ten na zimu, aby se miminko příliš nepotilo.

Zimní fusak

Pro zimní období volíme fusak, který dobře drží teplo a neprofoukne, většinou má i více vrstev podle venkovních teplot. Vnitřní vrstva zahřívá a vnější vrstva chrání před nepřízní počasí.

Preferujete přírodní materiály? Zkuste na podzimní a zimní období fusak do kočárku z ovčí vlny. Má výborné termoregulační vlastnosti, takže je miminko vždy v teple, ale nepotí se. Materiál je i přirozeně antibakteriální a snadno se udržuje v čistotě. Nabízí tedy ten nejlepší komfort. Vnitřní vrstva je ušita ze 100% ovčí vlny nebo merino vlny. Vnější vrstva je z nepromokavého materiálu, který je navíc v několika barevných variantách, takže můžete společně ladit.

Merino vlna je považována za jednu z nejlepších a nejkvalitnějších ovčích vln. Jak Merino vlna, tak i 100 % ovčí vlna je velice oblíbená, protože hřeje přesně podle aktuální potřeby těla a je dokonale šetrná k lidské pokožce. Její termoregulační schopnosti jsou bezkonkurenční - ihned odvádí od těla případný pot, takže nezpůsobuje nadměrné zapocení. Tento přírodní materiál nekouše a hřeje, i když je materiál navlhlý. Zimní fusaky z této vysoce kvalitní vlny jsou pohodlné, prodyšné a na omak velice příjemné. Ovčí vlna má samočistící vlastnosti, což ocení každá maminka hlavně v jarním a podzimním blátivém počasí.

Pro výrobu fusaků se v poslední době osvědčila také vnitřní ovčí kožešina v kombinaci s nepromokavou textílií. Vlas ovčí kožešiny zabezpečí miminku hřejivý pocit tepla a reguluje jeho tělesnou teplotu. Díky hebkosti je vnitřní vystýlka fusaku na dotyk jemná a měkkoučká.

dětský fusak zimní, kožešina, světlý  Zimní dětský fusak s ovčí kůžídětský fusak zimní, kožešina, světlý (4)

Fusak do kočárku kupujte vždy raději o něco větší, aby dítěti nějakou dobu vydržel. Je důležité sledovat doporučené rozměry výrobce, aby se fusak hodil na konkrétní časové období věku dítěte. Je dobré taktéž přihlédnout k doporučením ohledně údržby.

Rady a tipy