ZÍSKEJTE nákupem -15% SLEVU ! Slevový kód JARO15 zadejte v prvním kroku košíku.

Praktické bytové doplňky

Záclony a závěsy jsou praktickým doplňkem téměř každého okna. Dá se říci, že každá hospodyňka si právě s tímto druhem vybavení v interiéru velice ráda vyhraje. Ladění doplňků interiéru je pro ženu důležitým bodem při zabydlování rodinného hnízda. Důležitým prvkem při používání záclon či závěsů je předejít situaci, kdy se pověšená záclona sama např. vytrhne z žabky. Tato potíž bývala u kovových žabek na záclony, jejichž ostří záclonu trhalo. Aby se záclony kvůli špatnému způsobu pověšení netrhaly a manipulace s nimi byla snadná, doporučujeme používat dřevěné kroužky a žabky z plastu.

Žabky na záclony jsou vyrobeny z plastu v sedmi barevných odstínech od bílé barvy až po černou barvu. Plastové žabky záclonu netrhají, pevně ji drží a záclona nesjíždí. Kroužky na záclony jsou v vyrobeny ze surového borovicového dřeva opracovaného dohladka. Po této základní úpravě jsou mořeny do požadovaného barevného odstínu. Kroužky s žabkami jsou vždy laděny do jednoho odstínu a zpravidla se nakupují jako sada. Velice oblíbené jsou kroužky ze surového dřeva, které slouží pro výrobu dřevěných hraček pro děti. Využívány jsou také na různé kreativní domácí dílničky pro děti či na tvoření ve škole.

Originální nábytek do předsíně

Přáli byste si mít doma designový nábytek, který zaujme? Dřevěná stolička ve tvaru beránka bude top detail do každé předsíně. Tato ruční práce je specifická tím, že každý kus je originál. Tělo beránka je vyrobeno ze dřeva, aby byla zaručena stabilita stoličky. Při obouvání se o ni lze opřít či se na ni posadit. Dřevěné tělo je potažené přírodní ovčí kůží s dlouhým nebo kudrnatým vlasem. Hlava beránka je propracovaná do detailu, stejně tak i kopýtka. A můžete si ho pojmenovat po svém, my mu říkáme Karel :-). V každé domácnosti by v předsíni neměla chybět lžíce na boty.

Sedátko beránek Karel (2)

 

Rady a tipy