ZÍSKEJTE nákupem -15% SLEVU ! Slevový kód JARO15 zadejte v prvním kroku košíku.

Údržba výrobků z ovčích kůží

Údržba ovčích kožešin

Ovčí kožešina je přírodní produkt, který se zpracovává (čistí, češe, barví a stříhá) a hotový výrobek je poté dodáván zákazníkovi. Vzhledem k tomu, se jedná o přírodní materiál, je každý vypracovaný kus originál. Rovněž i výrobky stejného druhu se jemně liší kvalitou, barevným odstínem, délkou vlasu a jinými vlastnostmi, které lze postřehnout na pohled nebo dotek.

Vlastnosti materiálu jsou dány jeho mikroskopickou strukturou - ovčí vlna (a ovčí kožešina) má dobré izolační vlastnosti - "hřeje", odpuzuje roztoče a co je zajímavé, ovčí vlna je přirozeně odolná vůči znečištění. Pro vysvětlení, to že je odolná vůči znečištění neznamená, že se nezašpiní. Znamená to, že znečištění odolává mnohem déle než jiné materiály za stejných podmínek. Pokud jde o způsob ošetřování nedoporučuje se kožešinu máčet ani vystavovat přímému slunci.

Důrazně se nedoporučuje pokládat ovčí kožešinu na teplý podklad, který je vyznačován sálavým teplem (krbová kamna, kachlová kamna, kachlová pec a pod.), tímto způsobem může být výrobek nevratně zničen.

Doporučená údržba - platí pro ovčí kožešiny, podsedáky z ovčích kůží, pro všechny výrobky, vyrobené z ovčích kožešin:

  • vlas ovčí kůže je dobré cca 1 x za 14 dní pročesat kartáčem na psy;
  • 1 x týdně kůži protřepat, aby se postavil vlas;
  • 1 x za 14 dní je vhodné kůži větrat na čerstvém vzduchu a ponechat ji tam cca po dobu min. 20 min;
  • nečistoty vyčesávat či vysávat;
  • k čištění je možné použít přípravek Lanolin – návod na použití tohoto přípravku naleznete na jeho obalu;
  • nedoporučujeme vystavovat na přímém slunci;
  • nedoporučujeme kůže prát mokrým způsobem v pračce.

 cisteni kuze

Upozornění k péči o barvené ovčí kožešiny

Upozorňujeme zákazníky, že v případě umístění barvených kůží na světlý povrch, může dojít k lehkému zabarvení tohoto povrchu. Jedná se o kůže s chemickým dobarvením a může hrozit zabarvení podkladu. Doporučujeme kůže umístit na podklad, u něhož nehrozí zabarvení (dřevo, plast,laminát, pvc, kov aj.).

Rady a tipy