Kožešiny z ovčí kůže

Praktický i designový doplněk do každé domácnosti

 

Pokud se začnete zajímat o praktické využití přírodních materiálů v každodenním životě, dříve nebo později narazíte na výrobky z ovčí vlny. Unikátní vlastnosti vlněného vlákna vynikají například při výrobě kvalitního (nejen) outdoorového oblečení, jsou neocenitelným pomocníkem při péči o naše zdraví  nebo se mohou stát zajímavým designovým doplňkem ve vaší domácnosti. A právě tomuto tématu se bude věnovat dnešní článek...

Když přemýšlíme, jak vylepšit naši domácnost, zvažujeme často hned několik faktorů. Chceme si pořídit něco, co bude hezké, co bude praktické, co se bude snadno udržovat a určitě se nebudeme zlobit, že to nevysype všechny korunky našetřené v prasátku s velkým červeným nápisem „HEZKÁ DOMÁCNOST“. Pokud pak sáhnete po kvalitně zpracované kožešině z ovčí kůže, můžete si v klidu odškrtnout hned všechny výše uvedené podmínky.

Možná se na první pohled může zdát, že ovčí kožešina je jednoúčelový doplněk, který se hodí tak maximálně k babičce na chalupu, že v moderní domácnosti nenajde využití, že chundelatá sláva vyčiněných kůží zemřela spolu se středověkem. Opak je pravdou.

Kůže z ovce je díky svým unikátním vlastnostem relativně odolná proti ušpinění. Chovatelé ovcí často mluví o „samočistících“ schopnostech ovčí srsti. Ta je přírodně ošetřena dostatečným množstvím lanolinu, který funguje jako spolehlivá obrana proti nečistotě. Znamená to, že se ovčí kožešina nikdy nezašpiní? Ne. Ale při běžném využití v domácnosti vydrží čistší déle než materiály z umělé hmoty. Pokud se chcete o čištění ovčích kožešin dozvědět více, přečtěte si náš článek zde.

Výrobky z ovčích kůží jsou přírodního původu. Když si vzpomeneme na školní léta, vybavíme si bílou, či lehce béžovou barvu ovčí srsti. Jde o poměrně univerzální barvu, díky které zapadne ovčí kožešina dobře jak do jednoduchého, funkčního, moderního designu, tak do živějšího rustikálního stylu. A pokud by vám čistě bílá ovčí kůže přeci jen byla málo, můžete si třeba u nás vybrat hned z několika dalších odstínů. V nabídce jsou barvené ovčí kůže, hnědé, zelené, modré, cappuccino a další. Jak vidíte, pokud si zvolíte správnou barvu, ovčí kůže zapadne kamkoliv.

Když už mám ovčí kožešinu doma, jak ji mohu nejlépe využít? Tak řekněme si to na rovinu, nejvíce ji ocení vaše sedací partie, a to zejména v chladnějších měsících (ale nejen to). Kožešina z ovčí kůže je příjemně měkká a hřejivá. Je proto vhodná třeba jako podsedák na křeslo nebo podsedák na židli. Tomu je uzpůsobena také velikost prodávaných kožešin, takže si spolehlivě vyberete podle vašich potřeb – velká kožešina na křesla či pohovky, menší na židle či sedáky.

Romantické duše určitě neodolají možnosti se pohodlně schoulit na podlaze u rozpáleného krbu. Samozřejmě na pořádně velké ovčí kůži „maxi exclusive“. A pokud bydlíte u svého pejska či kočky, rozhodně se o místo na kožešině s nimi budete přetahovat, protože domácí mazlíčci lenošení na pelíšku z ovčí kožešiny budou milovat. Kožešina najde své uplatnění také jako předložka u pohovky nebo postele. Jen málo co je nepříjemnější, než vstát z vyhřáté postele na studenou podlahu. Ovčí kožešina vás zahřeje i příjemně pošimrá, aby se vám vstávalo s lehkostí.

A nemusíte se bát vzít ovčí kožešinu na procházku. Samozřejmě předpokládáme, že ji použijete jako podložku do dětského kočárku. Ovčí kožešina je pro miminka velmi vhodná a dobře vám poslouží jak venku, tak doma. Pokud byste chtěli pár tipů na využití výrobků z ovčích vlny při oblékání dětí, podívejte se na náš článek.

To nejlepší si necháváme na konec. Ovčí kožešina je luxus, který si můžete dovolit levně. Nabízí skvělé vlastnosti, snadno se udržuje a dobře vypadá. Díky kožešině z ovčí kůže se budete doma cítit útulně a oceníte pohodlí a hřejivost, které vás při kontaktu s ní vždy obklopí. Ovčí kožešina levně je po celý rok k dostání na našem e-shopu. Tak neváhejte a pořiďte si domů tento hebký designový doplněk.

Rady a tipy