ZÍSKEJTE nákupem -15% SLEVU ! Slevový kód JARO15 zadejte v prvním kroku košíku.

Jak vybrat vhodné termoprádlo?

Kvalitní termoprádlo a jeho správný výběr

Při uvažování o nákupu funkčního termoprádla je nezbytné si v první řadě odpovědět na následující otázky:

1) Do jakých teplotních podmínek budu oblečení potřebovat?
2) Jak velkou zátěž musí prádlo zvládnout?

Pokud odpovědi na tyto základní otázky znáte, pak máte vyhráno. Ve Vašem výběru správné produktové řady Vám může být nápomocna níže uvedená tabulka:

Funkcni pradlo - tabulka použití

 

Jak se správně obléknout?

Abyste mohli správně regulovat teplotu při různých aktivitách, je nezbytné se obléct do více vrstev oblečení. Díky tomu tak docílíte toho, že zůstanete v suchu a teple. Počet vrstev je vždy závislý na více faktorech, jako je druh pohybu, počasí a Váš osobní pocit.

Správně by se měly používat tři vrstvy oblečení – základní, střední a vrchní. Každá z vrstev má svoji konkrétní funkci

  • Základní vrstva odvádí vlhkost od těla.
  • Střední vrstva izoluje a udržuje vás v teple.
  • Vrchní vrstva odvádí vlhkost, zamezí větru a dešti.

Význam funkčního prádla a volba vhodné produktové řady

1. Základní vrstva

musí být v kontaktu s vaším tělem (pokožkou). Tuto vrstvu je nejlepší vybrat z materiálů, které výborně odvádí vlhkost od těla a materiál se tělu dobře přizpůsobí. Po tento případ doporučujeme výrobky řady Wool Thermo nebo Classic Wool (materiál Polypropylen nebo Merino vlna). Pokud uvažujete o větší zátěži, doporučujeme vybrat první vrstvu slabší. Naopak pro mírný pohyb ve větším chladu se bude hodit silnější základní vrstva. Pro sportovní aktivity nedoporučujeme bavlnu, protože bavlna na sebe rychle naváže vlhkost a proto může člověk rychle prochladnout. Bavlnu doporučujeme spíše pro nenáročný pohyb.

2. Střední vrstva

může být poněkud volnější, než první vrstva, ale opět musí mít dobrý kontakt s vaším tělem. Jedině v tomto případě budou první a druhá vrstva vzájemně spolupracovat. Střední vrstva má za úkol izolovat pokožku od chladu a správně převést vlhkost do vrchní vrstvy. Fleece, vlna nebo polypropylen a polyester jsou ty správné materiály pro tuto vrstvu. Výhodou této části oblečení mohou být různé možnosti regulace - dlouhé zipy,vysoký límec, dlouhý rukáv s prostupem pro palec, atd. V rámci termoprádla doporučujeme pro střední vrstvu produktovou řadu Classic Wool, Arctic.

 

Rady a tipy