Pro slevu -200,- Kč vložte kod LETO22 do prvního kroku v objednávce. (Platí pro objednávky minimální hodnoty 1200,- Kč).

Přejete si spát jako v bavlnce?

Člověk není stroj, i když se tak k sobě mnohdy chováme. Protože nemáme zabudovaný vypínač, musíme se umět dobře vyspat, abychom načerpali dostatek energie k životu. Kvalitě spánku bychom tak měli věnovat velkou pozornost. Spát bychom měli dostatečně dlouhou dobu, na dobré posteli s kvalitní matrací a ve vhodném prostředí. A i když už máme vyřešené na čem, kde a jak dlouho spíme, občas rádi zapomeneme, že důležité je správně si vybrat, v čem spíme... 

Volba vhodného polštáře a přikrývky  je dalším krokem. Při výběru vhodných lůžkovin hraje velkou roli také volba vhodného druhu prostěradel. Na trhu lze nalézt vlněná prostěradla, froté prostěradla či v posledních letech velice oblíbená jersey prostěradla. Při správném výběru však nesmíme zapomínat ani na ložní povlečení.

Máme z čeho vybírat. Ať už jde o materiály nebo způsoby jejich úpravy. Zastánci umělých vláken s oblibou vyhledávají mikroplyšové povlečení, ale jak už název článku napovídá, my vám chceme představit výhody bavlněného povlečení. Pokud chcete, můžete si zařadit ložní prádlo z bavlny do šuplíku „tipy našich babiček“, protože bavlna a kvalitní spánek spolu ruku v ruce kráčejí již celá staletí. A jsou tradice, které bychom opouštět neměli.

Sametově hebká a všestranně použitelná, bavlna je totiž jednou z nejvíce rozšířených a důležitých textilních surovin ve světě. Jedná se o přírodní vlákno získávané z rostliny zvané bavlník, konkrétně z vláken v plodech rostliny. Používání bavlny sahá až do starověku. Archeologické nálezy dokazují, že byla pěstována a zpracovávána v oblastech dnešního Mexika, Egypta, Indie a Číny.

field-5842174_960_720

Proč tedy volit bavlněné povlečení? 

Pohodlí a měkkost: Bavlna je známá svou příjemnou a měkkou texturou, což z ní dělá ideální materiál pro povlečení. Je jemná na dotek a poskytuje pohodlný spánek.

Dýchatelnost: Bavlna je prodyšný materiál, který umožňuje cirkulaci vzduchu a odvádění vlhkosti, což přispívá k regulaci teploty během spánku. To znamená, že se budete cítit pohodlněji a méně se budete potit.

Absorpce vlhkosti: Bavlna má schopnost absorbovat vlhkost, což je výhodné pro ty, kteří se v noci potí nebo mají tendenci mít vlhkou pokožku. Tím se zajišťuje suchý a příjemný spánek.

Snadná údržba: Bavlněné povlečení je obvykle snadno udržovatelné. Lze ho prát v pračce a obvykle vydrží opakované praní bez výrazného zhoršení kvality. Pokud zvolíte krepové povlečení, nemusíte jej ani žehlit.

Trvanlivost: Bavlněné povlečení je obvykle odolné a trvanlivé, což znamená, že může vydržet dlouhou dobu bez potřeby časté výměny. Současné trendy navíc doporučují praní bavlny na nízké teploty (do 40 stupňů), což může značně prodloužit životnost výrobku. Životností máme na mysli stálost barev, stálost kvality tkaniny (netřepení okrajů, neděravění), zachování kvality sešitých spojů. Volbou nižší teploty samozřejmě "ušetříte" životní prostředí, jelikož pračka nemá tak velkou spotřebu.

Různé styly a vzory: Bavlněné povlečení je k dispozici v široké škále barev, vzorů a stylů, takže si můžete vybrat takové, které nejlépe vyhovují vašemu vkusu a interiéru ložnice. Díky tomu je možné zvolit například vánoční povlečení, pokud chceme nechat proniknout atmosféru svátků i do našich snů nebo dětské povlečení s motivy komiksových hrdinů, zvířátek, hraček – zkrátka všeho, co jim vykouzlí úsměv na rtech. 

A teď už víte, proč vám babička přála, ať spíte jako v bavlnce. Takové povlečení určitě najdete i v naší nabídce.

Rady a tipy