ZÍSKEJTE nákupem -15% SLEVU ! Slevový kód JARO15 zadejte v prvním kroku košíku.

Pár tipů jak vhodně oblékat sebe i děti v zimě

Je obecně známo, že děti mladšího věku (cca do 5 let) a zejména novorozenci, jsou velice náchylní na extrémní změny teplot. U malých dětí se vyvíjí termoregulace postupně, proto si nejsou schopni udržet stálou teplotu a stává se, že se rychleji prochladnou. V opačném případě se naopak zpotí. Pokud se venku pohybují teploty pod -5°C, je doporučeno si procházku s miminkem odpustit a počkat si na teplejší den.

Pokud se chcete vyvarovat nachlazení miminka, doporučuje se dítěti obléknout o jednu vrstvu navíc, než by člověk oblékl sobě. Zásada vrstvení je důležitá jak u miminek, tak také u předškoláků. Starší děti je vhodné obléci klidně tak, jak oblékáte sebe. Pokud budou děti venku vyvíjet nějaký pohyb, není nutné je zbytečně balit do teplé vrstvy navíc.

První vrstva by měla odvádět pot a zároveň udržovat teplotu. K tomuto účelu slouží funkční termoprádlo. Více informací jsme pro Vás připravili v našem článku o vhodném výběru termoprádla. Miminku je pak vhodné obléci body, dupačky či punčošky s košilkou.

Druhá vrstva by také měla splňovat funkci odvádění potu z první vrstvy. Měla by být dobrou tepelnou izolací a nezbytným prvkem je prodyšnost druhé vrstvy. Jako druhá vrstva se nejvíce osvědčily roláky, mikiny nebo trička. Jako druhá vrstva jsou často voleny kvalitní svetry . U malých dětí jsou vhodné punčochy. Pro malá miminka se hodí například mikina nebo svetřík.

Třetí vrstva chrání dítě před nepřízní počasí a jeho vlivy. Přes oblečení třetí vrstvy by neměl proniknout sníh nebo déšť. Tato vrstva musí dotyčného udržet v teple. Jako vhodná se doporučuje nepromokavá bunda, zimní kalhoty nebo kombinéza. U malých dětí je kombinéza praktická díky tomu, že dítěti kryje celá záda a vrstvy se nemohou samy vykasat.

U oblečeného miminka, které je připravené na venkovní procházku může být třetí vrstva vynechána. Místo kombinézy je vhodné použít vhodný zimní fusak. Výběr kvalitního a hlavně hřejivého fusaku je pro pohodlí Vašeho miminka nesmírně důležitý. Aby mělo Vaše miminko v kočárku ten nejlepší komfort, doporučujeme vysoce kvalitní zimní fusaky s podšívkou ze 100 % ovčí vlny nebo ze 100 % Merino vlny. Povrch fusaků tvoří nepromokavá plášťovina vyráběná v široké škále barev. Teplé dětské fusaky si můžete vybrat z nabídky našeho eshopu.

Merino vlna je považována za jednu z nejlepších a nejkvalitnějších ovčích vln. Jak Merino vlna, tak i 100 % ovčí vlna je velice oblíbená, protože hřeje přesně podle aktuální potřeby těla a je dokonale šetrná k lidské pokožce. Její termoregulační schopnosti jsou bezkonkurenční - ihned odvádí od těla případný pot, takže nezpůsobuje nadměrné zapocení. Tento přírodní materiál nekouše a hřeje, i když je materiál navlhlý. Zimní vlněné fusaky z této vysoce kvalitní vlny jsou pohodlné, prodyšné a na omak velice příjemné.

Zimní fusaky jsou určeny pro děti od 0 do 3 let a jsou vhodné do všech typů kočárků (klasické hluboké, sportovní i golfky). Zimní fusaky je vhodné vybírat podle věku a velikosti dítěte. Určitě doporučujeme koupit fusáček na míru miminka. Pokud je fusak větší tak hrozí, že se miminko tak rychle nezahřeje a může prochladnout.

Malý tip jak poznat, že je dítěti teplo? Podle pediatrů je spolehlivým ukazatelem dětský zátylek. Ten by měl být teplý, což je znamení, že je dítě přiměřeně oblečené. Vlhký zátylek pak značí, že by bylo lepší dítěti jednu vrstvu oblečení odebrat.

Rady a tipy