Vlněný ledvinový pás z vlny na zánět močového měchýře

V podzimním a zimním období mnoho z nás trpí problémy s močovým měchýřem. V chladnějším počasí se jedná zejména o akutní onemocnění, které trápí většinou ženy. Bohužel záněty močového měchýře nepřichází pouze v zimních měsících, ale mohou se vyskytnout během celého roku. Rizikovou skupinou jsou například diabetici prvního i druhého typu a těhotné ženy. Cukrovka je obecně spojená se sníženou funkcí imunitního systému a větší náchylností k infekcím. U těhotných žen se k rizikovým faktorům vzniku močové infekce přidává městnání moči způsobené tlakem plodu na močový měchýř.

Se zánětem močového měchýře úzce souvisí zánět ledvin, který může být i chronický. U chronického zánětu ledvin jsou projevy onemocnění méně výrazné, občas si jich pacientka či pacient nemusí ani všimnout. Potíže s močovým ústrojím nejsou výsadou pouze žen. Ne zřídkakdy se tyto potíže týkají i mužů. Kromě potíží s ledvinami se u populace vyskytují bolesti zad, které mohou mít různé příčiny. Ženy se pak nevyhnou pravidelným menstruačním bolestem.

U všech těchto zdravotních neduhů hraje velikou roli udržení postižených partií v teple. Ať už trpíte akutním zánětem močového měchýře, máte bolesti zad, menstruační bolesti nebo se pouze chcete těmto nemocem preventivně vyhnout, je dobré udržovat oblast zad v teple. K tomuto může být nápomocný elastický ledvinový pás z ovčí vlny, který zajistí tzv. suché teplo. Postižená část je udržována v teple a nedochází ke zpocení a následnému ochlazení (nachlazení). Dobrým pomocníkem je kvalitní vlněná deka, která dokáže udržet pocit příjemného tepla v celém těle.

Pomocníkem při řešení uváděných zdravotních neduhů je vlněný elastický ledvinový pás. Elastický ledvinový pás zpevňuje záda, přičemž zachovává proporce těla. Pás je v přední části opatřen třemi suchými zipy, které jsou našity podélně. Je tedy velice jednoduché pás umístit do požadované polohy a v přední části zapnout pomocí suchých zipů. Pás krásně přilne, nevozí se. Tento zdravotní pás je dostupný ve velikostech S – 2XL. Je kryta oblast o minimální výšce 27 – 31 cm (v závislosti na zvolené velikosti výrobku). Pás doporučujeme umístit jako první vrstvu přímo na holé tělo, aby byl přímo v kontaktu s postiženou částí těla.

Elastický ledvinový pás je zdravotnický produkt. Jedná se o nepostradatelný prvek léčby, který udržuje adekvátní tepelnou pohodu, jež je klíčem k léčbě různých nemocí. Vlna, jako jediné přírodní vlákno, má schopnost okamžitě zajistit a udržovat správné teplo pro naše tkáně. Vlákno vlny je specifické svou hygroskopicitou, což znamená, že vlákno vlny absorbuje nadměrnou vlhkost a speciální struktura vlněného vlákna zajistí optimální výměnu vzduchu mezi tělem a jeho prostředním a zajistí požadované suché teplo. Ovčí rouno na holém těle masíruje nervová zakončení a odstraňuje tak pro organismus škodlivé ionty, které jsou zpravidla příčinou únavy, bolestí či podráždění.

 

Zdroj: Urologie

Rady a tipy