Vlněný ledvinový pás z vlny na zánět močového měchýře

V podzimním a zimním období mnoho z nás trpí problémy s močovým měchýřem. V chladnějším počasí se jedná zejména o akutní onemocnění, které trápí většinou ženy. Bohužel záněty močového měchýře nepřichází pouze v zimních měsících, ale mohou se vyskytnout během celého roku. Rizikovou skupinou jsou například diabetici prvního i druhého typu a těhotné ženy. Cukrovka je obecně spojená se sníženou funkcí imunitního systému a větší náchylností k infekcím. U těhotných žen se k rizikovým faktorům vzniku močové infekce přidává městnání moči způsobené tlakem plodu na močový měchýř.

Se zánětem močového měchýře úzce souvisí zánět ledvin, který může být i chronický. U chronického zánětu ledvin jsou projevy onemocnění méně výrazné, občas si jich pacientka či pacient nemusí ani všimnout. Potíže s močovým ústrojím nejsou výsadou pouze žen. Ne zřídkakdy se tyto potíže týkají i mužů. Kromě potíží s ledvinami se u populace vyskytují bolesti zad, které mohou mít různé příčiny. Ženy se pak nevyhnou pravidelným menstruačním bolestem.

U všech těchto zdravotních neduhů hraje velikou roli udržení postižených partií v teple. Ať už trpíte akutním zánětem močového měchýře, máte bolesti zad, menstruační bolesti nebo se pouze chcete těmto nemocem preventivně vyhnout, je dobré udržovat oblast zad v teple. K tomuto může být nápomocný elastický ledvinový pás z ovčí vlny, který zajistí tzv. suché teplo. Postižená část je udržována v teple a nedochází ke zpocení a následnému ochlazení (nachlazení). Dobrým pomocníkem je kvalitní vlněná deka, která dokáže udržet pocit příjemného tepla v celém těle.

Pomocníkem při řešení uváděných zdravotních neduhů je vlněný elastický ledvinový pás. Elastický ledvinový pás zpevňuje záda, přičemž zachovává proporce těla. Pás je v přední části opatřen třemi suchými zipy, které jsou našity podélně. Je tedy velice jednoduché pás umístit do požadované polohy a v přední části zapnout pomocí suchých zipů. Pás krásně přilne, nevozí se. Tento zdravotní pás je dostupný ve velikostech S – 2XL. Je kryta oblast o minimální výšce 27 – 31 cm (v závislosti na zvolené velikosti výrobku). Pás doporučujeme umístit jako první vrstvu přímo na holé tělo, aby byl přímo v kontaktu s postiženou částí těla.

Elastický ledvinový pás je zdravotnický produkt. Jedná se o nepostradatelný prvek léčby, který udržuje adekvátní tepelnou pohodu, jež je klíčem k léčbě různých nemocí. Vlna, jako jediné přírodní vlákno, má schopnost okamžitě zajistit a udržovat správné teplo pro naše tkáně. Vlákno vlny je specifické svou hygroskopicitou, což znamená, že vlákno vlny absorbuje nadměrnou vlhkost a speciální struktura vlněného vlákna zajistí optimální výměnu vzduchu mezi tělem a jeho prostředním a zajistí požadované suché teplo. Ovčí rouno na holém těle masíruje nervová zakončení a odstraňuje tak pro organismus škodlivé ionty, které jsou zpravidla příčinou únavy, bolestí či podráždění.

 

Zdroj: Urologie

Rady a tipy

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení