Pro slevu -200,- Kč vložte kod LETO22 do prvního kroku v objednávce. (Platí pro objednávky minimální hodnoty 1200,- Kč).

Suché teplo z ovčí vlny na bolest kloubů

Je všeobecně známo, že ovčí vlna působí blahodárně na lidské tělo. V tomto článku bychom Vám rádi objasnili princip fungování výrobků z ovčí vlny a jejich význam pro lidské zdraví.

Zdravotní produkty s ovčí vlnou jsou kombinací nejnovějších textilních technologií s jedinečným účinkem vlněných vláken. Elastické zdravotní produkty byly vyvinuty pro doplnění farmakologické léčby a fyzioterapie. Jedná se o nepostradatelný prvek léčby, který udržuje adekvátní tepelnou pohodu, která je klíčem k léčbě mnoha nemocí. Vlna, jako jediné přírodní vlákno, má schopnost okamžitě zajistit a udržovat správné teplo pro naše tkáně. Vlákno vlny je specifické svou hygroskopicitou, což znamená, že vlákno vlny absorbuje nadměrnou vlhkost a speciální struktura vlněného vlákna zajistí optimální výměnu vzduchu mezi tělem a jeho prostředním tzv. suché teplo. Aby bylo dosaženo maximálního prospěchu pro zdraví člověka, jsou nabízené zdravotní produkty kombinovány s určitým obsahem elastanu, díky němuž výrobek dobře drží na holém těle. Tento elastický výrobek díky tomu při pohybu nesjíždí, na těle dobře drží a vytváří tzv. suché teplo. Ovčí rouno na holém těle masíruje nervová zakončení a odstraňuje tak pro organismus škodlivé ionty, které jsou zpravidla příčinou únavy, bolestí či podráždění.

Pro lidské potřeby byla vytvořena pestrá nabídka elastických zdravotních produktů, které napomáhají s problémy na různých částech lidského těla.

V případě bolestí zápěstí či jeho častého namáhání je k dispozici elastická ochrana zápěstí. Jedná se o elastický proužek ovčího rouna, který je zakončen očkem. Tímto očkem se ochrana zápěstí navlékne na palec, dle potřeby se usadí na zápěstí a uchytí se pomocí suchého zipu. V případě, že Vás zlobí potíže s loktem či bolesti kloubů, je možné vyzkoušet ortézu lokte. Ortéza ulevuje od bolesti a snese i těžší pracovní podmínky.

Velmi častým problémem jsou namáhaná kolena. Pro pomoc a prevenci bolestí kloubů či otoků kolen byl vyvinut elastický nákoleník. Nákoleník kopíruje tvar kolene, nasazuje se jednoduše pouhým navlečením na nohu a jeho umístěním na koleno. Umísťuje se tak, aby středová část nákoleníku byla v prostoru kolene – ohybu. Elastický nákoleník doporučujeme i v těžkých pracovních podmínkách.

V podzimním a zimním období mnoho z nás trpí problémy s močovým měchýřem. Pro řešení těchto zdravotních neduhů je určen elastický ledvinový pás. Elastický ledvinový pás zpevňuje záda, přičemž zachovává proporce těla. Pás doporučujeme umístit jako první vrstvu přímo na holé tělo. Pás krásně přilne, nevozí se.

Vlněný nárameník je praktickým a hlavně velkým pomocníkem pro lidi, kteří trpí bolestmi ramen a horní části zad. Vlněný nárameník je forma návleku, který se nasadí na ramena a pomocí šňůrky se zaváže kolem pasu. Horní část ramen je tak chráněna. V případě že Vás zlobí pouze levá nebo pravá část ramen, je možné vyzkoušet ortézu na paži, která pomůže při potížích s touto částí těla. Ortéza paže je určena pro navlečení na paži a zaváže se kolem pasu.

Pro rozličná onemocnění dolních končetin, které je způsobeno aterosklerózou, poraněním periferního nervového systému a různých chronických onemocnění zejména na kloubech a dalších jiných slouží elastické kompresní podkolenky. Jedná se o klasické podkolenky, které jsou dostupné ve více velikostech. Podkolenky je možné jednoduše navléknout na nohu a fungovat s nimi během dne.

Rady a tipy