ZÍSKEJTE nákupem -15% SLEVU ! Slevový kód JARO15 zadejte v prvním kroku košíku.

Pár praktických tipů pro zdravé spaní

Takové to všední ráno o nás mnohé prozradí. Ten, kdo se dobře vyspal, bude již od rána nabitý pozitivní energií a příjemně naladěn na celý den. Během spánku se obnovují naše fyzické funkce a duševní schopnosti. U dětí a dospívajících se pouze ve spánku uvolňuje růstový hormon. Nedostatek spánku má velký vliv na naše zdraví a výkonnost, proto je pro nás jeho dostatek tak důležitý. Kvalitní odpočinek je ovlivněn mnoha faktory, k nimž patří vhodná teplota v místnosti, dostatečná tma a ticho.

Základem dobrého odpočinku je správná matrace. Správná matrace je nezbytným prvkem každé postele. Měla by být z kvalitních materiálů, mít dostatečnou oporu nejen pro Vaše záda a měla by být udržována v čistotě. V posledních letech se velice osvědčil chránič matrace, který je velice oblíbený. Chránič matrace zamezí pronikání vlhkosti k matraci a udrží ji tak déle funkční, ale přesto ji dovolí „dýchat“. Stačí jej jednoduše navléknout na matraci pod prostěradlo. Lze jej klasicky prát v pračce stejně jako ložní prádlo.

_MG_5611Fkopie

Aby matrace nestudila a nebyla zbytečně opotřebována, doporučujeme používat prostěradlo. Aby se člověk cítil příjemně, nejen při prvním dotyku, ale i během celé noci, mělo by být vyrobeno z přírodních materiálů. Nejlepší je používat bavlněná či vlněná prostěradla s jemným a hebkým povrchem. Určitým vylepšením jsou pak prostěradla, která jsou ze spodní strany podšita bavlnou a horní strana je tvořena jemnou Merino vlnou. Díky této kombinaci drží prostěradlo svůj tvar, nedochází k jeho třepení a dá se velice snadno udržovat. Praktické gumičky v rozích se snadno uchytí k matraci a zaručí jeho setrvání na místě i během převalování se během noci.

Dalším nezbytným prvkem pro zdravé spaní je vhodně zvolený polštář. Velikým polštářům plným prachového peří v posledních letech velice slušně konkurují polštáře z vhodnějších a zdraví prospěšnějších materiálů. Mezi tyto produkty se řadí polštáře z přírodní vlny nebo ergonomické polštáře s paměťovou pěnou. Ideální pro krční páteř je ergonomický polštář. Zaručí její správnou oporu a během spánku si odpočinou namáhané svaly krku. Přizpůsobí se každému individuálně, proto se doporučuje vždy jeden polštář na jednoho uživatele. Není vhodné, aby jeden polštář používali dva lidé. Materiál použitý při výrobě má antibakteriální a protiroztočové účinky. Návlek polštáře je zhotovený z jemné tkaniny ze směsi polyesteru a bavlny a je opatřen zipem pro snadnou manipulaci a údržbu. Polštář s výplní z ovčí vlny má pozitivní vliv na zdraví především proto, že udrží při spánku konstantní teplotu svalových tkání a zároveň může pokožka volně dýchat vzhledem k přírodnímu materiálu výplně, což ocení i lidé se sklony k alergiím.

sleep-1209288_1920_1

V neposlední řadě je nutné zmínit pomocníka pro spánek, který nám pomáhá mimo jiné s regulací teploty při spánku. Ano, řeč je o vhodné přikrývce. Ta by Vás při spánku neměla tížit, škrábat či kousat. Je proto důležité vybrat si kvalitní a funkční materiál. Přikrývky s výplní z ovčí vlny mají schopnost udržovat teplotu těla na konstantní úrovni, což zaručí kvalitní spánek. Zároveň dovolí pokožce správně dýchat. V zimě spolehlivě zahřeje, v létě příjemně chladí – díky přírodnímu materiálu. Vhodné i pro alergiky. O vhodnosti přikrývek z ovčí vlny se dočtete i zde v tomto článku na téma Přikrývky z ovčí vlny.

Pokud Vás trápí bolesti pohybového aparátu, máme pro Vás radu, co Vám může pomoci od bolesti přímo tady: https://www.vlnenezbozi.cz/rady-a-tipy/ovci-vlna-na-bolest-kloubu/

 

Rady a tipy