Zdravotní polštář 30x50 cm, paměťová pěna, potah Novozélandské Merino nejjemnější vlna

Kód: 010-KAM-55
Novinka E x c l u s i v e !
1 260 Kč 1 041,32 Kč bez DPH
Skladem

Materiál vnější potah: 100% Novozélandské Merino (nejjemnější ovčí vlna); Materiál výplň: Paměťová pěna (líná pěna - visko-elastická pěna); Rozměr ložné plochy: 50 x 30 cm; Pratelný potah: ANO;

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ergonomický polštář z paměťové pěny pomáhá zaujmout správnou polohu krční páteře na polštáři. Vnější potah polštáře je vyroben z té nejjemněší ovčí vlny, která je aktuálně ve světě dostupná. Tato vlna je původem od oveček z Nového Zélandu a je označovaná jako Novozélandské Merino. Díky tomuto povrchu je při spánku a odpočinku využito veškerých příznivých vlivů tohoto přírodního materiálu na lidské zdraví. Povrch ergonomického polštáře je až hedvábně hebký, na dotyk je velice jemný a příjemný.

Vnitřní výplnň ergonomického polštáře je pak vyrobena z paměťové pěny, také označované jako líná pěna. Paměťová pěna je moderní, technologicky vyspělý materiál, vyrobený z měkké visko-elastické pěny.

Díky svým jedinečným vlastnostem je paměťová pěna velice oblíbená při výrobě matrací a polštářů, jelikož žádný jiný materiál takové vlastnosti nemá.

Oblíbenost paměťové pěny je dána jejími vyjímečnými vlastnostmi:

  • otevřená, vzdušná struktura umožňuje odpařování vlhkosti a regulaci tepla
  • odolná, pružná struktura umožňuje dlouhodobé užívání bez ztráty kvality
  • je odolná vůči tlaku
  • je mimořádně pružná a podporuje správné držení těla
  • je odolná vůči prachovým roztočům a bakteriím
  • poskytuje tělu vhodnou oporu a přináší pocit nadlehčení
  • nevytváří tlak na exponovaná místa na těle, přizpůsobuje se jim • je velice lehká a snadno se s ní manipuluje

Paměťová pěna je sice uměle vytvořený materiál, však oproti přírodním materiálům má mnoho výhod. Příroda žádný podobný materiál s takovými vlastnostmi vytvořit nedokáže. Pokud se pak tento umělý materiál zkombinuje s přírodním materiálem - ovčí vlnou, je výsledek nadmíru prospěšný pro lidské zdraví

Paměťová pěna znatelně zlepšuje kvalitu spánku a tím i života. Spokojení uživatelé matrací a polštářů z paměťové pěny často uvádějí, že je pro ně těžké usínat na matracích/polštářích, které nejsou z paměťové pěny (například v hotelu).

Polštář je dodáván v praktickém obalu, díky němuž je možné jej přenášet nebo skladovat.

Vlastnosti potahu polštáře

Ačkoliv slovo „merino“ má svůj původ ve španělštině, jsou to především ovce chované v Austrálii, které jsou nejlepším zdrojem této velmi kvalitní a bujné ovčí vlny. V čem spočívá výjimečnost Novozélanské merino vlny? Její vlákna jsou obzvláště pružná a odolná a přitom jsou tenčí a na dotyk jednoznačně jemnější, než vlákna běžné ovčí vlny. Pyšní se také lepšími antibakteriálními vlastnostmi a díky specifické struktuře povrchu vlákna je mnohem odolnější proti zápachu. Díky tomu lze výrobky z merino vlny rychle vysušit a zápachu zbavit kvalitním vyvětráním.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vlněné polštáře
Hmotnost: 0.8 kg
Materiál: Novozélandská Merino vlna
Druh výplně: Paměťová pěna (líná pěna)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Rady a tipy